Elva tutvustus

Tere tulemast Elvasse! Asume 20 minutilise autosõidu kaugusel Tartust ning kahe ja poole tunniga peaks meie juurde saama pealinnast rongiga. Miks siis ikkagi Elvasse?
Esiteks on meie järvede pärast, millest soojeim on Verevi järv, meie valla pinnale jääb ka Eesti suurima sisejärve - Võrtsjärve kallast. Teiseks mändiderohked parkmetsad keskuses Elvas, mis metsaradu täis, kuid kindlasti tasub uudistama ja seiklema minna Vapramäe-Vellavere-Vitipalu matkaradadele. Nii nagu tervist, saab ka oma igavust turgutada meie vallas erinevate põnevate tegevustega: 

Aega saab keskuses sisustada mitmeti, olgu selleks siis mõni kontsert, näitus või spordivõistlus. Kellele looduses liikumine südamelähedane, siis Elva on just õige sihtkoht. Nii järved kui jõgi kutsuvad ujujaid aastaringselt. Metsarajad on ideaalsed matkamiseks ja jooksmiseks, kiviviske kaugusel asub Tartu Maratoni rada. Elva on tuntud kui loodusest ja vaikusest kantud loomeinimeste meelispaik, mida juba 20.sajandil hindasid intellektuaalid. Kellele ajalugu südamelähedane, leiab valla territooriumilt hulganisti paiku ja objekte, mis muinsukaitse all ja kultuurimälestiste registris. Ennekõike pakub Elva sulle aktiivse puhkuse võimalusi, et sind iga ilmaga koduseinte ja ekraanide eest loodusesse ja värskesse õhku liikuma meelitada. 

Elvasse võid tulla koos kallima, pere või sõpradega. Leiate kindlasti midagi meelepärast, mida näha või teha. Kui keskusest jääb väheseks, saab alati külastada puhkepiirkonna turismiettevõtteid ja objekte.